Petek Temizleme - İzmir Su Kaçakları,Cihazla Su Kaçakları Tespiti

(0232) 243 88 88
İçeriğe git

Ana menü:

Petek Temizleme

Petek Temizliği
Petek Temizleme
Petek kalorifer ısıtma sistemleri bulunduğumuz mekânlarda rahat bir şekle ısınmamıza olanak sağlarken tüm noktalarda aynı sıcaklık dağılımı olmasına olanak sağlar. Gelişen ısınma seçenekleri ile daha da önemi artan petek ısıtma ve yerden ısıtma yöntemleri hemen hemen her bölgede evlerimize girmiştir. Bu sebeple bu gibi pahalı sistemlerinde bakımı ve onarımı önemli bir hal almıştır.
Petek kalorifer boru hatlarında oluşabilecek sorunlara karşı önceden önlem almak gerekir. Tesisatınızın içinde kalıntı maddeler zamanla ısı sorunları yaşamanıza neden olur. Bu sebeple uzmanlar bu tür sistemlerde bir kaç yılda bir bakım çalışmaları yapılması gerektiğini ve içerideki suyun güvenilir bir şekilde değiştirilmesi gerekliliğini savunmuştur. Kurumsal firmalarda bu bakım çalışmalarını en üst düzeyde gerçekleştirebilmek için özel kimyasallar ve petek temizleme cihazı ile sizlere kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor. Kalorifer petek hatlarını temizleme konusunda yeterli seviyede eğitim almış firma çalışanları da bu konuda sizlere yardımcı olarak sorunlarınızı ortadan kaldırır.
Petek borularınızda kullanılan şebeke suyunun özelliği ile dipte kireçlenmeler oluşurken kullanılan boruların kalitesine bağlı tortulaşma balçıklaşma gibi sorunlarda her an karşınıza çıkabilir. Bu durumda ne mi olur? Tabi ki de bu pahalı sistemleriniz müdahale etmeyince ısı yayımı azalır ve zamanla tamamıyla işlevini kaybederek çöpe atılmasına neden olur. İlk planda kalorifer petekleriniz gerektiği şekilde ısı vermemeye başlarken zamanla peteklerinizin bir kısma tamamıyla soğuk bir şekilde kalarak yeterli ısıyı yaymaz.
Bu durumda petekleriniz genellikle alt kısmı soğuk kalarak sizleri soğuk kış günlerinde zor durumda bırakabilir. Petek temizleme işlemleri için kurumsal firmamız ile irtibata geçtiğinizde gerekli cihazlar ve ürünler ile kısa sürede yanınızda oluruz. Petek temizleme makinesi ilk aşamada kalorifer boru hatlarınıza bağlanır ve içine özel kimyasallar enjekte edilir. Bu cihazımız hızlı bir şekilde içerideki suyu sirkülasyon yaptırarak 1-2 saat boyunca içeride tutar. İşlemler bitince dipteki tüm tortular suya karışmış bir şekilde olur. Daha sonra dikkatli bir şekilde bu suyun dışarı atılma işlemleri başlatılır. Uzman kadrolarımız bu suyu da dikkatli bir şekilde dışarı attığında gerekli çalışmaları yürüterek petek temizleme çalışmalarını bitirir.
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön